Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Saturday, January 25, 2014

Adoleshentja me më shume ndjekës-followers se Lady Gaga (Video)

Çdo diskutim për Bethany Mota fillon me këtë numërim: Kanali i saj në YouTube ka 5 milionë ndjekës (më shumë se Lady Gaga), në Instagram përcillet nga 2 milion njerëz, më shumë se Vouge, Elle, Marie Claire, Glamour dhe Cosmopolitan kanë së bashku. 

Në twitter ka “vetëm” një milionë e gjysmë ndjekës. Mota, jeton në California bashkë me prindërit e saj dhe sapo ka përfunduar shkollën e mesme. Brenda pak kohe është bërë shumë e famshme falë videove në YouTube, që flet për shopping. 

Të gjitha këto adolodhentja i ka arritur pa ndihmën e stilistëve apo redaktorëve të modës. Ajo kurrë nuk është përgjigjur në pyetjën se sa fiton nga rrjetet sociale, mirëpo supozohet se ajo fiton 40 mijë dollarë dhe atë vetëm nga Youtube.

No comments:

Post a Comment