Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Sunday, January 26, 2014

Motorola prezanton zyrtarisht Moto G

motorola-prezanton-zyrtarisht-moto-g_hdMotorola ka prezantuar modelin e saj më të ri të telefonit në sistemin operativ Android, Motorola Moto G, të cilin kompania e ka prezantuar zyrtarisht në një ngjarje mediale në Brazil.

Motorola Moto G është telefoni i parë i kompanisë në Android i cili do të lansohet zyrtarisht në tregun global, pasi që paraardhësi i këtij modeli, Motorola Moto X aktualisht është në dispozicion vetëm në SHBA.

Moto G është dizajnuar të jetë një model global i telefonit të mençur, i cili ofron përvojën e plotë të një telefoni të mençur për një kosto mjaft të lirë, pasi që ky model do të shitet për një çmim prej 200 dollarësh.
Motorola Moto G ofron një dizajn të ngjashëm me Moto X, i cili do të ofrojë ekranin e ndjeshëm në prekje me 4.5 inç në formatin HD, dhe rezolucionin prej1280 x 720 pikselëve, me 329 piksel për inç.
Procesori i Motorola Moto G vjen me 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 400, 1GB RAM, si dhe baterinë me mundësi të kohëzgjatjes deri në 10 orë bisede aktive në 3G.
Telefoni i ri i kompanisë së blerë nga Google, Android 4.3 Jelly Bean, mirëpo së shpejti ky model do ta ketë versionin e ri të Android, 4.4 Kit Kat në të ardhmen e afërt.
Motorola Moto G ofrohet në dy opsione të memories së brendshme, përkatësisht me 8GB për 179 dollarë, dhe opsionin me 16GB, i cili do të shitet për 199 dollarë. / Telegrafi /

No comments:

Post a Comment