Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Friday, February 28, 2014

Rrezohet aeroplani, 50 persona te vdekur

Nje aeroplan udhetaresh i kompanise Tatarstan Airlines eshte rrezuar ne qytetin Kazan te Rusise, duke lene te vdekur te 50 persona, njoftojne mediat.
Aeroplani Boeing 737-400, u nis nga Moska, dhe njoftohet se ishte munduar te ishte munduar te ulej, por ne perpjekje e siper kishte shperthyer.

Zyrtaret rus u kane thene mediave lokale se nuk ka te mbijetuar, nga 50 personat sa ishin ne bord.
Ende nuk dihen sakte shkaqet qe kane mundur te conin ne rrezimin e aeroplanit.
"Aeroplani tentoi te aterronte disa here, por nje nga rezervoaret e karburantit eksplodoi”, ka thene zedhenesja e Ministrise per Raste Emergjente, Irina Rossius.
Kazani eshte kryeqytet i Republikes ruse te Tatarstanit. /Telegrafi/

2 comments:

  1. Blogu juaj shpall se "ketu flitet shqip", por "ateron" dhe "eksploduar" nuk i gjen ne fjalorin tone. Shqip do te thuhej "...ishte munduar te ulej, por ne perpjekje e siper kishte shperthyer." Me falni per verejtjen, por nuk i qendrova dot ngasjes per ta thene shqip....:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. JU FALEMINDERIT! Moderatori i faqes sapo eshte qortuar fal jush.

      Delete