Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Friday, February 28, 2014

24 vjecarja vdes nga lodhja pas 30 ore pune radhazi

Vdes nga lodhja nje vajze e re qe punonte me ore te zgjatura.
Mita Duran, 24 vjec nga Indonezia ankohej shume ne rrjetet sociale per oret e zgjatura te punes se saj.

Ajo ka vdekur diten e shtune disa minuta pasi publikoi ne Twitter kete mesazh: “30 ore pune radhazi dhe ende mbahem e forte!”
24-vjecarja punonte per Young & Rubicam, nje agjensi reklamash ne Xhakarta.

Dite me pare ajo kishte pershkruar ne rrjetet sociale jeten e saj qe konsistonte ne pune, pune dhe pune.

“Jam ende ketu. Nuk po jetoj fare. Dikush te me nxjerre me zor nga zyra. Po mendoj te marr shtratin ne pune”, ishte nje nga mesazhet e fundit te Mita Duran. /Indeksonline/

No comments:

Post a Comment