Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Friday, February 28, 2014

Shënohet viktima e parë nga virusi AH1N1

Shënohet viktima e parë ngavirusi i gripit A H1N1, i njohur ndryshe si gripi i derrit. Një 30-vjeçare, që gjendej e shtruar në Sanatoriumin e Tiranës në gjendje të rëndë ka ndërruar jetë ditën e djeshme

Mësohet se shtetasja me inicialet I.M vuante edhe nga insufiçencarespiratore dhe nga A1H1. Pacientja ishte shtatzënë 13–javëshe dhe kishte edhe simptoma të Nefropatisë Diabetike dhe Kardiopatisë së Dilatuar. /albeu.com/

No comments:

Post a Comment