Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Friday, February 28, 2014

Arrestohet kengetari Migel

Këngëtari i njohur i rrymës R&B, Migel është arrestuar nga policia ne Los Angelos pasi po drejtonte makinën ne gjendje te dehur. Mediat ne SHBA bëjnë me dije, se policia rrugore ka ndaluar këngëtarin 27-vjecar ne orën dy te mëngjesit, duke i dhëne me shpejtësi makinës se tij BMV. Pas ndalimit, Migel i është nënshtruar testit te alkoolit, ku rezultoi se kishte kaluar normat e lejuara. Ai është shoqëruar menjëherë ne polici, ndërsa makina i është lëne pasagjerit, i cili nuk kishte konsumuar alkool. Pas disa orësh Migel është liruar, pasi pagoi shifrën e 5 mije dollarëve qe parashikon ligji. Gjate ketij viti Migel fitoi çmimin Grammy për këngën e tij,”Adorn”. Ai gjithashtu ka fituar fame ne duetin me këngëtaren e njohur, Mariah Carey në këngën, “Beautiful”. Emri i vërtetë i këngëtarit është, Miguel Jontel Pimentel.

No comments:

Post a Comment