Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Saturday, March 8, 2014

Arma me pamjen e një iPhone (FOTO-LAJM)

Një 14-vjeçar u arrestua nga policia pasi posendonte një armë në formë iPhone. Arma e sekuestruar me ngjyrë të zezë në pjesën e sipërme ka një shirit ngjyrë të argjendtë. Kurse në pjesën anësore, janë butonat e
volumit, të cilat nuk janë të tilla. "Arma ka pamjen e një iPhone të zi, por butonat e volumit janë më të shquara se zakonisht. Në pjesën e sipërme ka një shirit të argjendtë dhe dy vrima prej të cilave qëllohet. Butonat e volumit shërbejnë për të aktivizuar pajisjen. Njerëzit duhet të jenë të vetëdijshëm se posedimi i këtyre armëve është një vepër penale", tha rreshteri i policisë Phil Marsh. Armët në formën e celularëve prodhohen kryesisht në Kinë dhe mund të blihen në internet për rreth 20 euro. /albeu.com/

No comments:

Post a Comment