Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Sunday, January 26, 2014

Berisha: Sulmet me C4 i nisi Rama me pallatin në Vlorë

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha akuzoi qeverinë për atë që e cilësoi si vitin e tritolit, trafiqeve dhe maskave. Sipas tij, atentatet me eksploziv përbëjnë tiparin kryesor të vitit 2014, dhe për këtë, sipas Berishës, ka vetëm një fajtor, i cili është kryeministri Edi Rama. “Shpërthimet e përditshme të tritolit, në serialin e akteve thuajse të përditshme terroriste, përbëjnë dhe tiparin kryesor të këtij viti”, shkruan Berisha në “Facebook”. “Vallen e vdekjes, apo serialin e akteve terroriste me tritol e nisi qeveria me vendosjen e tritolit në pallatet me leje në Vlorë, ndërtimet me leje në Tiranë dhe vazhdoi me tritolin në të ndenjurat e Besnik Dervishit. Kryekreu i vendit qetëson shpërthimet e tij të brendshme me shpërthime eksplozivi në mbarë vendin”, vijon Berisha. - See more at: 

No comments:

Post a Comment