Pages

TregoShqip

TregoShqip
» Mirsevini ne TregoShqip.Blogspot.Com - Ne blogun tone do te gjeni lajme nga bota dhe vendi, Info VIP, Ndeshje te sigurta 100%, Lojra ONLINE, Lojra per PC Tuaj, Hite Shqip, Etj..// Na ndiqni ne FACEBOOK: Trego Shqip

Tuesday, February 4, 2014

Vjedhje dhjetëra mijë euro nga vetë stafi në First Investment Bank në Tiranë

Një bankë private në Tiranë është vjedhur nga vetë stafi i saj. Paratë e saj, të paktën 20 mijë euro janë përlarë nga punonjës dhe vjedhja është zbuluar. Burime nga Policia e Shtetit i thanë agjencisë së lajmeve NOA.al se një vjedhje në shumën rreth 20 mijë euro është kryer ditën e djeshme më 3 shkurt në degën kryesore të FiBank (First Investment Bank) në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” tek kullat binjake. Ditën e sotme më 4 shkurt, është bërë kallëzim nga ana e drejtuesve të kësaj banke në Policinë e Shtetit. Ata hedhin dyshime se vjedhja është bërë nga brenda bankës, nga persona anëtarë të stafit të tyre të punës. Pas marrjes së denoncimit, drejtuesit e policisë kanë marrë në pyetje gjithë punonjësit e bankës dhe kanë sekuestruar kamerat e sigurisë për të parë materialet filmike. Aktualisht po punohet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje. Disa qytetarë, duke reaguar pas mësimit të lajmit për vjedhje brenda bankës, pohuan sot se ndjeheshin të pasigurt në paratë që u kanë besuar kësaj banke për shkak të këtij kallëzimi që mësuan. /noa.al/ 

No comments:

Post a Comment